pishahang
31 شهریور 1401 - 18:17

احیاء کارگروه تخصصی زنان و خانواده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی

دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: کارگروه تخصصی زنان و خانواده در جهت تعالی خانواده و جایگاه زن همزمان با شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها فعالیت خود را مجدد آغاز کرده است.

پانیذ طاهری دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، عنوان کرد: کارگروه تخصصی زنان و خانواده‌ طهورا، همزمان با شروع سال تحصیلی جدید فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرد. وی افزود: ایده و تأسیس کارگروه تخصصی زنان و خانواده‌ طهورا برای اولین بار، توسط واحد خواهران شورای بیست و دوم جامعه اسلامی دانشجویان تربیت دبیر شهید رجایی مطرح و اجرا شد.

دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی تهران ادامه داد: طهورا فعالیت خود را با تولید محتوای رسانه‌ای در حوزه زنان و خانواده آغاز کرد و امروز، علاوه بر تولید محتوا، به مرحله بروز و ظهورِ فرم‌های نشریه و کارگاه رسیده است. اولین نشریه طهورا و اولین کارگاه تخصصی آن در روز‌های آتی منتشر و رونمایی خواهد شد.

خانوادهطاهری عنوان کرد: معنی لغوی طهورا به معنای پاک و تطهیرکننده است، که اشاره بر نقش بنیادی زنان در توسعه فردی خویش و تعالی و سلامت جامعه دارد. طهورا به عنوان اولین کارگروه زنان و خانواده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و همچنین تنها کارگروه این حوزه در کل دانشگاه، قصد دارد در جهت تعالی خانواده و جایگاه زن با تمرکز بر آگاه‌سازی، توانمندسازی و کنشگری در این حوزه در سطح دانشگاه و به تبعِ آن در جامعه نقش‌آفرینی کند.

طاهری اظهار کرد: طهورا با هدف تقویت بعد هویتی شامل خودآگاهی و خودشناسی، بعد توانمندسازی و مهارت افزایی، بعد آمادگی و مهارت‌های مربوط به ازدواج و بعد تربیتی و والدگری در دانشجویان برگزار می‌شود.

ازدواجاین فعال دانشجویی بیان کرد: شاید بتوان گفت تفاوت طهورا با کارگروه‌های دیگر در توجه به سلیقه عموم و خاصه قشر خاکستری است. طهورا سعی دارد به دور از کلیشه‌ها، قدمی در راستای بهبود فضای موجود حوزه زنان و خانواده، به خصوص در حیطه دانشجویی بردارد.

وی اضافه‌کرد: امیدواریم با شروع و امتداد فعالیت‌های طهورا و همراهی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، شاهد تغییرات مثبت در سطح آگاهی و مهارتی مخاطبان، به ویژه دانشجویان دانشگاه باشیم.

طاهری بیان کرد: با توجه به رسالت کارگروه تخصصی زنان و خانواده جامعه هدف این کارگروه، علاوه بر زنان و دختران، مردان و پسران نیز هستند، چرا که خانواده‌ سالم و متعالی، شامل زنان و مردان توانمند و آگاه است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 752107