pishahang
02 مهر 1401 - 14:10

معاون تربیت و آموزش ارتش: جنگ اوکراین روزانه رصد می‌شود

امیر شیخ گفت: مرکز زرهی ارتش تحولات زرهی جنگ روسیه و اوکراین را روز به روز رصد می‌کند و پس از جمع بندی مورد تحلیل قرار می‌دهد.

معاون تربیت و آموزش ارتش در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: در ساختار ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمام مراکز قسمت‌های تحقیق و پژوهش وجود دارد که ما به آن‌ها دیده‌بان یا رصدکننده عرصه‌های تخصصی در حوزه‌های دفاع می‌گوییم.

امیر شیخ افزود: این‌ها در مراکز تخصصی ما وظیفه دارند که منطقه و محیط را رصد کنند و موارد جدیدی که در عرصه تخصصی آن مرکز وجود دارد را مورد تحقیق و پژوهش قرار می‌دهند و بر اساس آن تولید محتوا می‌کنند و این محتوا برای قرار گرفتن در موارد درسی پیشنهاد می‌شود.

معاون تربیت و آموزش ارتش اضافه کرد: ما به صورت سالیانه تمام ریشه برنامه‌های تخصصی مراکز آموزشی را بازنگری می‌کنیم و با نیازها، تهدیدات و ماموریت‌ها متناسب‌سازی می‌کنیم. ۲۲۰۱ سرفصل تخصصی در ارتش به صورت سالیانه مورد بازنگری قرار می‌گیرد.

وی همچنین گفت: در این زمینه یک نظام منسجمی در ارتش وجود دارد که موجب می‌شود محتوای درسی به صورت مرتب تولید و ارائه شود. مرجع تطبیق محتوای درسی با نیاز‌های عملیاتی نیز معاونت تربیت و آموزش ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

امیر شیخ خاطرنشان کرد: عرصه‌های متعدد برای تجربه آموزی ما وجود دارد که به عنوان کارگاه‌های بزرگ تجربه‌اندوزی برای ما تلقی می‌شود مانند جنگ‌های منطقه‌ای که در حال انجام است و به صورت لحظه‌ای و روزانه ما آن‌ها را رصد می‌کنیم و تغییرات آن‌ها را تحلیل می‌کنیم.

وی گفت: هر مرکز تخصصی ما ماموریت دارد روی یک بعد از این جنگ‌ها تمرکز کند. مثلا مرکز زرهی ارتش تحولات زرهی جنگ روسیه و اوکراین را روز به روز رصد می‌کند و پس از جمع بندی مورد تحلیل قرار می‌دهد.

معاون تربیت و آموزش ارتش اظهار داشت: برای مثال رزمایش چین در اطراف تایوان به صورت لحظه به لحظه دنبال می‌شد و عناصر ما در مراکز تحقیقاتی روی این رویداد‌ها به عنوان یک فرصت مطالعاتی مناسب کار می‌کنند.

وی در پایان گفت: این یافته‌ها در یک چرخه منظمی قرار می‌گیرد و در ریشه برنامه‌های تفصیلی قرار می‌گیرد. دستاورد‌های مناسبی در تحلیل جنگ قره‌باغ، اوکراین و جبهه مقاومت داشته‌ایم و از آموخته‌های میدان تغییرات لازم را در حوزه‌های تخصصی وارد می‌کنیم؛ بنابراین متناسب با آنچه در صحنه عملیات نیاز باشد مطالب را به دانشجویان منتقل می‌کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوانسیاسیدفاعی امنیتی

شناسه خبر: 754723