pishahang
29 دی 1401 - 12:53

فضای مجازی و ضرورت تقویت سواد رسانه‌ای کودکان

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان آینده‌سازان کشور هستند نیاز به آموزش و افزایش سواد رسانه‌ای برای این قشر ضروری است.

به  گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، علی‌ عباسی‌کسانی رییس پلیس فتا استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری سومین پویش کودکان سایبری که از ۲۵ تا ۲۹ دی‌ماه در استان کرمانشاه، اظهار کرد: پلیس فتا در دی‌ماه جاری اقدام به برگزاری پویش کودکان سایبری با هدف افزایش آگاهی عمومی پیرامون مخاطرات فضای مجازی برای کودکان کرده است.

وی ادامه داد: پلیس فتای استان در قالب این پویش با برگزاری جلسه و کلاس‌های گسترده ویژه خانواده‌ها همچنین اقدامات رسانه‌ای و تبلیغی باهدف آموزش کودکان، زنگ خطر بازی‌های آنلاین، مزاحمات سایبری، اخاذی و... را برای والدین به صدا در آورده و خانواده‌ها را نسبت به مخاطرات آن آگاه کرده است.

 رییس پلیس فتا استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این پویش بیش از ۷۰ کلاس آموزشی، جلسه با اداره‌ها و سازمان‌ها، دادگستری، مراجع قضایی، صدا و سیما، آموزش و پرورش و... در سطح استان برگزار و بیش از ۱۰۰ مطلب آموزشی بسیار مفید در فضای مجازی منتشر شده است.

عباسی‌کسانی گفت: با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان آینده‌سازان کشور هستند نیاز به آموزش و افزایش سواد رسانه‌ای برای این قشر ضروری است و پلیس فتا هم همچون گذشته با ارائه آموزش‌های لازم برای آشنایی کودکان و نوجوانان و همچنین والدین این مسیر را ادامه خواهد داد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 985879