pishahang
02 مهر 1401 - 15:11

هیچ سرمایه‌ای به اندازه سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش تاثیرگذار نیست

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه هیچ سرمایه‌گذاری به اندازه سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش تاثیرگذار نیست، گفت: در کنار علم مفید در مدارس، طرحی باید داشته باشیم تا به دانش‌آموزان بصیرت و آگهی را آموزش دهد تا دچار لغزش نشوند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سید علیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با معاون وزیر آموزش و پرورش، اظهار داشت: باید در کنار علم مفید در مدارس، طرحی داشت تا در انواع لغزش‌ها پای محصلان نلغزد که در این راستا و مسیر به راه‌حلی می‌توان اعتماد کرد که بنیان علمی داشته باشد.

خبرگزاری تسنیمبیرجندبیرجندوی بیان کرد: اگر فرد بی‌سواد، باسواد شود و توانایی خواندن و نوشتن داشته باشد، ابزار کاری است که به سمت هدف غایی طی می‌شود، همانطور که زبان لفظ تولید می‌کند و ابزاری است برای اندیشه او که منتقل می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نتیجه‌ای که می‌خواهیم از افراد تعلیم دیده بگیریم این است که این افراد حامل علم مفید باشند، علم مفید نیز باید هدفمند باشد افزود: اگر علم مفید هم کسب شود اما هدفمند نباشد باز هم کارآمد نیست، همان گونه که اگر مرغوب‌ترین مصالح در ساختمان استفاده شود، اما نقشه مهندسی وجود نداشته باشد به هدف خود در ساختمان‌سازی نمی‌رسیم.

عبادی با تاکید بر این که امروز در کشور شرایطی پیش آمده که منطقه و صحنه بین‌الملل را تحت تاثیر قرار داده است ادامه داد: باید قدر این فرصت را دانست و در حفظ امانت الهی تلاش کرد و کم نیاورد.

تاکید وزیر آموزش و پرورش بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام آموزشی

تاکید وزیر آموزش و پرورش بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام آموزشیمعلمان برای تجهیز مدارس و تقویت نیروی آموزشی به آموزش و پرورش کمک کنند

معلمان برای تجهیز مدارس و تقویت نیروی آموزشی به آموزش و پرورش کمک کنندامام جمعه اردبیل: باید آموزش و پرورش را به سکوی پیشرفت تبدیل کنیم

امام جمعه اردبیل: باید آموزش و پرورش را به سکوی پیشرفت تبدیل کنیموی با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری به اندازه سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش تاثیرگذار نیست، افزود: اتفاقات اخیری که در کشور رخ می‌دهد، به این دلیل است که تحت یک سیاست هوشمند در نظام آموزشی کار نشده است، این آسیب‌هایی که امروز رخ داده از ندانم کاری‌های گذشته است، اما به لطف خدا هرجایی که خراب کردیم، دست الهی درست کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با قدردانی از دولت به دلیل کنترل شیوع کرونا و افتتاح مدارس و دانشگاه‌ها گفت: آموزش و پرورش در کنار وظایف تعلم، معلم سیاسی نیز باشد، برای دانش‌آموزان و فرزندان کشور طرح‌های سیاسی گذاشته شود تا بصیرت و بینش سیاسی آنها بالا رود و گول افراد معاند را نخورند و به بازی گرفته نشوند.

معاون وزیر آموزش و پرورش نیز در این دیدار گفت: رهبر معظم انقلاب 21 اردیبهشت امسال در جمع معلمان، وزارت آموزش‌ و پرورش را به تفکیک «علم نافع» از «علم غیرنافع» در برنامه درسی دانش‌آموزان توصیه کردند و گفتند "علم نافع علمی است که استعدادهای نوجوان و جوان را شکوفا می‌کند و با سرمایه‌سازی برای آینده او، موجب پیشرفت و تعالی کشور می‌شود".

عبدی در ادامه با اشاره به تأکید رهبری برای ورود «علم نافع» به کتاب‌های درسی در کوتاه ترین زمان گفت: این بحث بسیار مهم اما در عین حال سخت و پیچیده است و یک انقلابی در محتوای آموزش و پرورش محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه معلمان باید اهداف سند تحول آموزش و پرورش را محقق کنند عنوان کرد: قرارگاه اجرای سند تحول بنیادین هم نگاهش این است که از مسیر توانمندسازی و افزایش کیفیت آموزشی و تربیتی معلمان باعث تحقق سند تحول شود.

انتهای پیام/254/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 754897