pishahang
02 مهر 1401 - 19:02

از شروع سال تحصیلی دانش آموزان تا هشدار‌هایی برای جلوگیری از شیوع ویروس آنفلوآنزا

اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی و پزشکی نشده‌اید، در این بسته برترین اخبار پزشکی از نگاه کاربران را دنبال کنید.

در این بسته خبری از شروع سال تحصیلی تا هشدار‌هایی برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزا گفته‌ایم.

باز آمد بوی ماه مدرسه/ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱ پس از ۲ سال آموزش غیر حضوری

باز آمد بوی ماه مدرسه/ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱ پس از ۲ سال آموزش غیر حضوریباز آمد بوی ماه مدرسه/ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱ پس از ۲ سال آموزش غیر حضوریبعد از کاهش آمار همه گیری کرونا مدارس پس از ۲ سال به صورت حضوری آغاز به کار می‌کنند.

فوت ۱۲ درصد بیماران قلبی و عروقی بر اثر آلودگی هوا

فوت ۱۲ درصد بیماران قلبی و عروقی بر اثر آلودگی هوافوت ۱۲ درصد بیماران قلبی و عروقی بر اثر آلودگی هوامعاون دفتر بیماری غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱۲ درصد مرگ‌های ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی به دلیل آلودگی هوا است.

نبود محل تحصیل برای دانش آموزان صحت ندارد

نبود محل تحصیل برای دانش آموزان صحت نداردنبود محل تحصیل برای دانش آموزان صحت نداردوزیر آموزش و پرورش در ارتباط با کمبود تعداد کلاس درس و مدرسه در کشور توضیحاتی را بیان کرد.

ثبت اطلاعات ۸۴۰ هزار معلم در سامانه رتبه بندی

ثبت اطلاعات ۸۴۰ هزار معلم در سامانه رتبه بندیثبت اطلاعات ۸۴۰ هزار معلم در سامانه رتبه بندیوزیر آموزش و پرورش گفت: تعدادی از معلمان اطلاعات خود را در سامانه رتبه بندی ثبت نکرده‌اند؛ قرار شد از فردا گروهی که بارگذاری اطلاعات را انجام داده‌اند، وارد مرحله بعدی شوند.

توصیه‌هایی برای در امان ماندن از ویروس آنفلوآنزا

توصیه‌هایی برای در امان ماندن از ویروس آنفلوآنزاتوصیه‌هایی برای در امان ماندن از ویروس آنفلوآنزامرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده اعلام کرد: پیش بینی می‌شود روند شیوع بیماری آنفلوآنزا نسبت به سال‌های قبل شدیدتر خواهد بود و آمار مبتلایان افزایش چشمگیری داشته باشد.

لزوم پاسخگویی به سوالات ذهنی جوانان در داخل دانشگاه

لزوم پاسخگویی به سوالات ذهنی جوانان در داخل دانشگاهلزوم پاسخگویی به سوالات ذهنی جوانان در داخل دانشگاهوزیر علوم گفت: اگر منطق حاکم باشد، جوانان موضوعات را می‌پذیرند و باید پاسخگوی سوالات ذهنی دانشجویان در داخل دانشگاه باشیم.

ربات‌های کوچک شناگری که به درمان ذات‌الریه کمک می‌کنند

ربات‌های کوچک شناگری که به درمان ذات‌الریه کمک می‌کنندربات‌های کوچک شناگری که به درمان ذات‌الریه کمک می‌کنندربات‌های کوچک شناگری که از جلبک ساخته شده‌اند، با موفقیت ذات‌الریه مرگبار را در تمام موش‌های مورد آزمایش درمان کردند.

کشف حبابی داغ که در مدار سیاهچاله کهکشان ما می‌چرخد

کشف حبابی داغ که در مدار سیاهچاله کهکشان ما می‌چرخدکشف حبابی داغ که در مدار سیاهچاله کهکشان ما می‌چرخدستاره شناسان یک نقطه داغ درخشانِ در حال چرخش در اطراف سیاهچاله عظیم قلب کهکشان راه شیری ما یعنی کمان ای (Sagittarius A) مشاهده کرده‌اند.

بازگشت ۱۶۴ هزار بازمانده از تحصیل به کلاس‌های درس / جمع‌آوری مدارس کانکسی تا پایان سال

بازگشت ۱۶۴ هزار بازمانده از تحصیل به کلاس‌های درس / جمع‌آوری مدارس کانکسی تا پایان سالبازگشت ۱۶۴ هزار بازمانده از تحصیل به کلاس‌های درس / جمع‌آوری مدارس کانکسی تا پایان سالوزیر آموزش و پرورش گفت: امسال سیاست اصلی ما، مردمی سازی آموزش و پرورش است.

لیبرال دموکراسی از نظر گفتمانی در حال فرسایش است

لیبرال دموکراسی از نظر گفتمانی در حال فرسایش استلیبرال دموکراسی از نظر گفتمانی در حال فرسایش استرئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه گفت:همراهی با ترس به علت نگرانی وابستگی به دنیا است و گفتمان لیبرال دموکراسی از نظر گفتمانی و میدانی در حال فرسایش است.

باشگاه خبرنگاران جوانعلمی پزشکیبهداشت و درمان

شناسه خبر: 755312