pishahang
02 مهر 1401 - 11:40

طنین زنگ مدارس و شور و شوق دانش آموزان مهابادی

زنگ مدارس شهرستان مهاباد همزمان با آغاز سراسری آموزش حضوری پس از ۲ سال در مدارس به صدا درآمد و شور و شوق ویژه‌ای را در آغاز سال جدید در میان دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها بوجود آورد.

شیوع بیماری کرونا طی ۲ سال گذشته همه جوانب و امور روزانه را در هر صنفی تغییر داد و به کلی چهره جهان را عوض کرد و در این بین بیشترین لطمه به سیستم آموزش حضوری و بحث تربیت و پرورش دانش آموزان وارد شد.

مدارس و کلاس‌های درس سوت و کور در دوران کرونا و زنگ‌های خاک خورده و تخته سیاه که آثار نوشته‌های ناقص گذشته در آن باقی مانده، فضای دلتنگی را برای دانش آموزانی که سابقه تجربه تحصیل در مدارس را از قبل کرونا داشتند، به وجود آورد.

تلاش مجموعه آموزش و پرورش برای عقب نیافتن از بحث آموزش دانش آموزان در این دوران هرچند ستودنی بود، اما حس و حال آموزش‌های حضوری هیچ کس نمی‌توانست انکار کند.

دانش آموزانکریم سلیمانی مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: بیش از ۵۰ هزار دانش آموز مهابادی امسال سال تحصیلی جدید را جشن گرفتند.

آموزش و پرورش مهابادسال تحصیلی جدیدسلیمانی افزود: امسال بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ معلم امر تدریس و پرورش دانش‌آموزان را بر عهده دارند.

امروز بیش از ۶۸۶ هزار دانش آموز استان آذربایجان غربی در مقاطع مختلف تحصیلی راهی کلاس درس شدند که از این تعداد ۷۳ هزاردانش آموز کلاس اولی هستند.

باشگاه خبرنگاران جوانمهابادمهاباد

شناسه خبر: 754300