pishahang
02 مهر 1401 - 10:53

اعزام بیش از ۲۴۱ هزار زائر از مرز خسروی به عتبات عالیات

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت : در اربعین امسال بیش از ۲۴۱ هزار زائر از مرز خسروی عازم عتبات عالیات شدند و حدود ۱۹۰ هزار زائر هم از این مرز به کشور برگشتند.

فریبرز کرمی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره پایان تدریجی تردد زوار اربعین از مرز خسروی، گفت : از ۲۳ مرداد امسال که شاهد بازگشایی مرز خسروی بودیم، بیش از ۲۴۱ هزار زائر از این مرز عازم عتبات عالیات شدند.

بازگشایی مرزوی با بیان اینکه در ایام اربعین روزانه ۲۰ تا ۳۰ هزار زائر از مرز خسروی راهی کربلا می‌شدند، افزود: رکورد تردد از این مرز را روز ۲۰ شهریور با عبور بیش از ۴۰ هزاز زائر داشتیم.

مرز خسرویمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از تداوم برگشت محدود برخی از زوار از مرز خسروی خبر داد که همچنان ادامه دارد و خاطرنشان کرد: در روز‌های گذشته به طور میانگین ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر از این مرز وارد کشور شدند.

کرمی مجموع زائرینی که از مرز خسروی به کشور بازگشته اند را هم نزدیک به ۱۹۰ هزار نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه در ایام اربعین تردد مسافران در محور‌های استان قابل توجه بود، تاکید کرد: در این مدت (۲۳ مرداد تا ۳۰ شهریور) ۱۳۵ هزار مسافر وارد استان و ۱۵۷ هزار نفر از استان خارج شدند .

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانشاهکرمانشاه

شناسه خبر: 754147